Twój-Portal

portal dla Ciebie

Szkolenia zawodowe – czy warto z nich korzystać?

Długość: 2 min

Często zdarza się tak, że jesteśmy zainteresowani zdobywaniem nowej wiedzy jedynie przed podjęciem pracy. Po znalezieniu wymarzonej pracy pojawia się jednak problem z motywacją do dalszego rozwoju. To jednak błąd! Należy nieustannie poszerzać swoje horyzonty. Jednym ze sposobów jest korzystanie ze specjalnych szkoleń, które mogą przynieść wiele korzyści.

Dzisiejszy rynek pracy wymaga od nas nieustannego zdobywania nowej wiedzy oraz umiejętności. Pracodawcy cenią sobie pracowników, którzy chętnie inwestują czas w rozwój osobisty. Aby zostać skutecznym pracownikiem jest to wręcz niezbędne.

W takim wypadku pomocne mogą okazać się szkolenia. Pozwalają one na odkurzenie wiedzy nabytej np. podczas studiów. Szkolenia przydają się w branżach, które zmieniają się bardzo dynamicznie. Poświęcając dodatkowy czas na szkolenie możemy zyskać w oczach szefa, co pozwoli na łatwiejsze utrzymanie się na rynku pracy. Szkolenia nie muszą dotyczyć absolutnych podstaw branży, którą się zajmujemy. Warto zastanowić się nad takimi, które oferują wiedzę z małego wycinka branży.

Szkolenia przeznaczone są też dla ludzi ambitnych, którzy celują w zajmowanie coraz wyższych stanowisk. Walka o awans wymagać jednak będzie nie tylko suchej wiedzy lecz także ogromnego zaangażowania i pokazania nowo nabytych umiejętności czy też wiedzy. Takie czynności z pewnością zostaną zauważone przez Twoich przełożonych.

Dostępne są też szkolenia z umiejętności miękkich. Często są marginalizowane lecz to one pozwalają na wydajną pracę w zespole oraz odpowiednie podejście do pracy. Umiejętność rozwiązywania sporów jest niejednokrotnie na wagę złota – szybkie zażegnanie konfliktów jest potrzebne do utrzymania odpowiedniej atmosfery w zespole i pozwala na szybsze kontynuowanie prac.

Szkolenia to szansa na poprawę swojej sytuacji na rynku pracy. Warto więc korzystać z nich przy każdej możliwej okazji. Pracodawca z pewnością spojrzy na to przychylnym okiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.