Twój-Portal

portal dla Ciebie

Czy warto kupić drugi monitor do komputera?

Długość: 2 min

Dwa monitory podpięte do komputera nie są już rzadkością. Można się jednak zastanawiać, po co właściwie komu drugi monitor? Odpowiedź jest banalna – chodzi o wygodę użytkowania. Posiadając dwa ekrany, powiększamy naszą przestrzeń roboczą. Jest to szczególnie przydatne, kiedy potrzebujemy uruchomić kilka programów jednocześnie, na przykład podczas obróbki wideo, audio lub grafiki komputerowej. Na rozwiązanie dwóch monitorów często decydują się również gracze, chociażby po to, aby rozszerzyć widziany obraz panoramicznie albo w celu przedstawienia pola gry na jednym monitorze, a na przykład strony typu wiki na drugim.Czy warto kupić drugi monitor do komputera ?

Najważniejsze pytanie – czy warto?

Podłączenie dwóch monitorów do komputera nie jest przesadnie skomplikowane. Wystarczą nam odpowiednie złącza w komputerze. Jednak czy warto przeznaczać na to trud i pieniądze? Odpowiedź brzmi: to zależy. Musimy przede wszystkim ocenić, czy zależy nam w takim stopniu na polepszeniu wygody naszej pracy lub rozrywki. Praca na wielu oknach lub przestrzenne oglądanie filmów i granie w gry na pewno będą bardziej komfortowe. Zwłaszcza, jeżeli postanowimy zaopatrzyć się w wysokiej jakości monitory.

Dwa monitory, a może jeden panoramiczny?

Bez wątpienia rozwiązanie dwóch monitorów okaże się niezwykle wygodne. Jednak nie zawsze może to być najbardziej interesująca nas opcja, zwłaszcza, jeżeli mamy możliwość wyboru jednego panoramicznego. Główną zaletą takiego rozwiązania jest wyeliminowanie problemu z podłączeniem monitorów. Dla niektórych, nawet najcieńsza kreska na środku dwóch ekranów może okazać się drażniąca, a co za tym idzie utrudniać pracę. Odpowiedzią na ten problem może być jeden ekran o większej rozdzielczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.