Twój-Portal

portal dla Ciebie

Czy dziecko przekreśla karierę? Jak sobie z tym poradzić?

Długość: 2 min

Jesteś mamą lub wkrótce nią będziesz? Znakomicie! Realizujesz się zawodowo lub planujesz w najbliższym czasie zacząć wspinaczkę po szczeblach kariery? Często połączenie tych dwóch aspektów jest nie lada wyzwaniem — ale co najważniejsze możliwym do osiągnięcia.

W najtrudniejszej sytuacji są kobiety prowadzące własną działalność gospodarczą, bo wtedy często pracują w domu. Dzieje się tak, gdy czas pracy miesza się z czasem spędzanym z rodziną, co może utrudniać czerpanie satysfakcji z obu aspektów. Dom powinien stać się oazą spokoju, czasem kiedy możesz być z ukochaną osobą i cieszyć się towarzystwem swoich dzieci. Jeśli regularnie podejmujesz ze sobą zobowiązania i problemy zawodowe, szybko poczujesz się przytłoczony, a nawet wyczerpana nadmiarem napięć, oczekiwań i zadań do wykonania.

Zadbaj o podział obowiązków

Wiele kobiet otwarcie mówi, że pracują 24 godziny na dobę – najpierw w miejscu pracy, a potem w domu. Często nie tylko stają się ważnymi żywicielami rodziny, ale są również w pełni odpowiedzialni za opiekę nad dziećmi, sprzątanie, gotowanie, a nawet sprawy finansowe w domu. Nie ma na świecie osoby, która byłaby w stanie podołać tak dużej liczbie zadań. Zresztą nie ma sensu nawet próbować, ponieważ prędzej czy później wpłynie to zarówno na twoje zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Dlatego najlepiej porozmawiać z partnerem i podzielić się obowiązkami. Równa odpowiedzialność za rodzinę i dom jest kluczem do równego zaangażowania po obu stronach, ale także do skutecznego łączenia życia zawodowego i rodzinnego. Nie próbuj być niepokonana, bo takich ludzi po prostu nie ma. Poza tym nie zawsze musisz opiekować się dzieckiem – rób to naprzemiennie, a czasem razem.

Bądź uczciwa wobec siebie i swojej rodziny

Porozmawiaj o swoich zmartwieniach, problemach, smutkach i życiowych dylematach. Ukrywanie wątpliwości lub braku siły przed partnerem nie jest oznaką słabości. Każdy z nas musi rozmawiać z ludźmi, którym możemy zaufać. Dlatego, kiedy widzisz, że to, co robisz, czyni cię nieszczęśliwym, po prostu to powiedz. Być może problem dotyczy Twojego miejsca pracy lub podjęłaś zbyt wiele obowiązków. To, że pracujesz i nie jesteś z dzieckiem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nie oznacza, że ​​jesteś złą matką. Przeciwnie! W przyszłości zrozumie, że dajesz przykład, że bardzo ważna jest walka o swoje marzenia i osiąganie celów. Ważne jest, aby mieć dobry plan i robić to, czego naprawdę chcesz. Dzięki temu poczujesz się naprawdę spełniona na każdym polu i do tego zawsze dążymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.