Twój-Portal

portal dla Ciebie

Jak znaleźć pracę? – kilka skutecznych porad.

Długość: 2 min

Jesteś obecnie bezrobotny? Chcesz zamieszkać na swoim? Szukasz nowej pracy? Dobrze trafiłeś. W tym artykule przedstawiamy kilka praktycznych porad jak poprawić swoje szanse na dostanie dobrze płatnej pracy.

Po pierwsze… CV
Każdy kto szuka pracy wie co to CV, lecz nie każdy potrafi je dobrze napisać. Ten dokument ma przede wszystkim przedstawić cię jako osobę oraz pokazać twoje kwalifikacje. Dobrze napisane i schludnie zbudowane CV będzie na samym starcie już dobrze świadczyło o tobie jako osobie. Najlepiej skorzystać z jednego z kreatorów CV online.

Pamiętaj o tym, żeby nie koloryzować zbytnio – jeśli jakieś kłamstwo wyjdzie podczas potencjalnej rozmowy kwalifikacyjnej może zostać odebrane bardzo źle przez osobę rekrutującą. Opisz w nim swoje pasje, zainteresowania, ale nie przesadzaj.

Czytaj dokładnie ogłoszenia
Wysyłanie swojego CV gdzie popadnie wbrew pozorom nie sprawdza się. Lepiej dokładnie przeczytać ogłoszenie i aplikować tylko do takich, do których pasują nasze kompetencje. Na pewno zwiększy to twoją szanse za bycie zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną.

Przygotuj się do spotkania rekrutacyjnego
Jeśli zostałeś zaproszony na spotkanie wykorzystaj tą szansę jak najlepiej. Przede wszystkim ubierz się schludnie, ale odpowiednio do profilu firmy. Jeśli firma nie wymaga bardzo formalnych strojów a ty przyjdziesz w garniturze może to działać na niekorzyść.

Przed spotkaniem poczytaj o firmie w której chcesz pracować. Zainteresuj się co dokładnie produkuje oraz na jakich rynkach działa. Ta wiedza może przydać ci się podczas rozmowy z osobą prowadzącą rekrutacje.

Zamiast przerwy w zatrudnieniu – samorozwój.
Jeśli poszukujesz pracy od jakiegoś czasu zastanów się, czy nie lepiej wykorzystać tej przerwy na podbicie swoich kwalifikacji zawodowych. zainteresuj się stażem lub bezpłatnymi kursami które mogą pomóc ci w znalezieniu nowej pracy.

Mile widziane przez pracodawców często jest udzielanie się w różnych organizacjach jako wolontariusz – pokazujesz przez to że nie liczą się dla ciebie tylko pieniądze ale też jakaś idea co może pomóc ci w znalezieniu zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.