Twój-Portal

portal dla Ciebie

Powrót do siłowni – jak to zrobić bez kontuzji?

Długość: 1 min

Dzisiejsza sytuacja na świecie zmusza nas do trenowania w domowych warunkach z dala od profesjonalnych przyrządów na siłowni. Pewnego dnia jednak obostrzenia zostaną zniesione i będziemy mogli powrócić do normalnych treningów. Warto więc dowiedzieć się jak zrobić to bez niepotrzebnych kontuzji.

Musisz zdać sobie sprawę, że przez czas trwania obostrzeń Twoja forma mogła nieco podupaść. Nie należy więc oczekiwać takich samych wyników jak przed zamknięciem Twojej siłowni. Jeśli zaczniesz zbyt ambitnie to może się to skończyć poważnym urazem. Należy wrócić na siłownię z głową co pozwoli na szybszy powrót do dawnej formy.

Podczas pierwszych tygodni należy ponownie zaadoptować się do wcześniej wykonywanych ćwiczeń. Skup się na ilości powtórzeń lecz pod mniejszym obciążeniem. Grunt to nie szarżować, bo może się to skończyć przykrą kontuzją. Pod koniec treningu powinieneś zaliczyć obowiązkowe rozciąganie.

Warto też zaciągnąć opinii trenera personalnego. Trening pod jego okiem pozwoli Ci na szybki i bezbolesny powrót do dawnej dyspozycji. Oceni o n Twoje obecne możliwości i ustali zestaw ćwiczeń. Będzie też pilnował abyś nieopatrznie nie zwiększył przesadnie intensywności treningu.

Powrót do formy po tak długim „odwyku” od siłowni może okazać się bardzo trudny. Warto więc podejść do niego z rozwagą, aby nie skończyło się to dla nas niepotrzebnymi komplikacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.