Twój-Portal

portal dla Ciebie

Czy warto zatrudnić trenera personalnego?

Długość: 2 min

W dzisiejszych czasach coraz bardziej interesujemy się zdrowym trybem życia, odżywianiem czy dbaniem o kondycję fizyczną. Niestety samodzielne trenowanie często nie przynosi dobrych rezultatów. Zatrudnienie trenera personalnego może być wtedy świetnym pomysłem.

Kim jest trener personalny?

Zapewne rozważałeś kiedyś czy potrzebny jest Ci trener personalny kiedy wielu ludzi potrafi się bez niego obyć. Na siłowni większość osób ćwiczy przecież samodzielnie. To po części prawda. Prawdą jest też to, że spora część z nich spotkała się na pewnym etapie ze współpracą z osobistym trenerem i wciąż stosują jego wskazówki. Trening personalny pozwala na korygowanie często popełnianych błędów podczas samodzielnego treningu.

Czy warto?

Trener personalny ma za zadanie ułożyć Twój indywidualny plan treningu w oparciu o możliwości fizyczne, wydolność oraz kondycję Twojego organizmu. Dobrze dobrany plan ćwiczeń pozwala za to na szybsze osiągnięcie zamierzonych celów takich jak modelowanie sylwetki czy zwiększenie siły mięśni. Trener personalny powinien także zadbać o odpowiedni poziom motywacji osoby trenującej. Nadzór trenera umożliwia wykonywanie ćwiczeń przy zachowaniu odpowiedniej techniki. Trener pozwala także na uniknięcie poważniejszych kontuzji. Dodatkową zaletą jest możliwość zadawania pytań, co pozwoli na dopasowanie treningu do Twoich potrzeb.

Podsumowanie

Jeśli masz problemy z utrzymaniem silnej motywacji lub czujesz, że Twój trening nie jest wystarczająco skuteczny to pomyśl o pomocy specjalisty. Trener personalny może Tobie pomóc na bardziej skuteczny, przyjemny i bezproblemowy trening.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.