Twój-Portal

portal dla Ciebie

Hulajnogi elektryczne – co potrafią?

Długość: 2 min

Hulajnogi elektryczne stają się coraz popularniejsze zarówno wśród dorosłych, jak i młodzieży. Dostarczają wiele rozrywki oraz oferują prosty i wygodny środek transportu. Dziś przyjrzymy się ich funkcjom.

Budowa

Hulajnoga elektryczna nie różni się zbyt wiele od tej klasycznej. Ogólny kształt jest zwykle taki sam lecz wyróżnia ją obecność akumulatora schowanego najczęściej zaraz pod platformą, na której stoi użytkownik. Obecność baterii sprawia, że hulajnogi elektryczne ważą dużo więcej.

Parametry techniczne

Najważniejszymi parametrami hulajnogi elektrycznej jest zasięg oraz maksymalna prędkość. Pierwszy z nich zależny jest od pojemności akumulatora oraz wydajności silnika elektrycznego. Jeśli planujesz jeździć na odległości dłuższe niż 10km to warto zakupić hulajnogę o odpowiednio dużej baterii. Często jednak decydujemy się na hulajnogę elektryczną dla samej frajdy z jazdy. Wtedy warto spojrzeć na parametr maksymalnej prędkości. Często im szybciej hulajnoga może jechać tym krócej działa na baterii. Warto więc podejść do tego z rozsądkiem.

Dodatkowe funkcje

Dla wielu z nas liczą się także dodatkowe udogodnienia. Hulajnogi elektryczne oferują dodatkowe funkcjonalności takie jak:

  • możliwość połączenia ze smartfonem,
  • dodatkowe oświetlenie,
  • hamulce tarczowe,
  • wymienny akumulator.

Takie udogodnienia jednak potrafią znacząco podwyższyć cenę urządzenia.

Hulajnoga elektryczna znakomicie sprawdza się jako tani środek transportu na krótkie dystanse. Ta część rynku ostatnimi czasy mocno się rozwinęła, więc jest w czym wybierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.