Twój-Portal

portal dla Ciebie

Jaki smartfon wybrać? Poradnik dla niezdecydowanych.

Długość: 2 min

Nowe technologie takie jak smartfony coraz częściej stają się niezbędne w codziennym życiu. Są jednocześnie narzędziem pracy oraz służą celom rozrywkowym. Ważne jest więc aby dobrze zastanowić się nad kupnem urządzenia, które ma posłużyć do tak wielu zastosowań. Zebraliśmy więc kilka najważniejszych rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze smartfona.

Ekran

Tym co od razu rzuca się w oczy przy wyborze telefonu jest jego wielkość. Wraz z wielkością rośnie też ekran. Ważne jest aby wybrać smartfon, którego ekran nie utrudnia poruszania się po podstawowych funkcjach. Istotna jest też technologia w jakiej powstał ekran – Jeśli cenisz sobie najlepszą możliwą jakość obrazu to warto wybrać smartfon z ekranem AMOLED. Dobrym wyborem jest też technologia IPS.

Bateria

Często pomijanym aspektem przy wyborze telefonu jest jego bateria. Zalety większej pojemności akumulatora są jasne – pozwala to na dłuższe korzystanie z telefonu. Wraz ze wzrostem baterii rośnie jednak waga urządzenia. Istotną funkcją jest też posiadanie technologii szybkiego ładowania, co pozwoli znacząco skrócić czas ładowania ogniwa.

Wydajność

Aby telefon mógł działać płynnie potrzebna mu jest odpowiednia wydajność. Należy sprawdzić rodzaj procesora, ilość rdzeni oraz prądożerność. Wydajny procesor pozwoli zaoszczędzić wiele nerwów powodując szybsze działanie systemu operacyjnego. Warto też zwrócić uwagę na ilość pamięci RAM. Do płynnego korzystania wystarczy co najmniej 4 GB.

Podsumowanie

Wiesz już teraz na jakie rzeczy warto zwracać uwagę przy wyborze smartfona. Należy dobrze się zastanowić zanim dokona się zakupu tak ważnego w dzisiejszych czasach sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.