Twój-Portal

portal dla Ciebie

Sezon grzewczy i jego wpływ na nasze zdrowie

Długość: 1 min

Sezon grzewczy to duże wyzwanie dla naszego układu odpornościowego. Niska temperatura powietrza zmusza nas do włączania domowych kaloryferów. Niejednokrotnie powoduje to spore problemy zdrowotne. Dlatego właśnie warto zadać sobie pytanie – czy można temu zaradzić?

Wysoka temperatura w mieszkaniu doprowadza do wysuszenia powietrza. Cierpi na tym śluzówka nosa oraz nasze drogi oddechowe, które poprzez brak odpowiedniego nawilżenia narażone są na szybkie namnażanie się w nich wirusów oraz bakterii. Często powoduje to także objawy podobne do wczesnych stadium grypy. Ból zatok oraz drapanie w gardle nie musi być zwiastunem choroby lecz zbyt niskiego poziomu wilgotności powietrza w mieszkaniu. Wysokie temperatury powodują też trudności z wysypianiem się oraz regeneracją mięśni po dużym wysiłku.

Jednym ze sposobów na walkę z tym zjawiskiem jest odpowiednie nawilżanie powietrza. Istnieje wiele sposobów – od położenia mokrego ręcznika na kaloryfer po zakup dedykowanego urządzenia do nawilżania. Trzeba jednak uważać stosując zasadę: „co za dużo to niezdrowo”. Zbyt duża wilgotność powietrza również może doprowadzić do przykrych konsekwencji zdrowotnych.

Podczas sezonu grzewczego należy zachować umiar zarówno przy ogrzewaniu naszego mieszkania jak i podczas nawilżania powietrza. Dzięki temu unikniemy przykrych objawów i zapewnimy sobie dzięki temu dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.