Twój-Portal

portal dla Ciebie

Parterowy czy piętrowy – jaki rodzaj domu wybrać?

Długość: 2 min

Stoisz przed ważnym wyborem dotyczącym domu? Nie wiesz czy powinien posiadać więcej pięter niż tylko parter? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Dom parterowy

Dom parterowy jest z pewnością tańszym i szybszym rozwiązaniem. Budując dom tego typu powinniśmy posiadać jednak działkę o odpowiednio dużej powierzchni. Posiadanie jedynie parteru znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia błędów wykonawczych. Nie musimy się także martwić o realizację schodów wewnątrz budynku. Fundamenty takiego domu poddawane są też dużo mniejszym obciążeniom co dodatkowo zmniejsza koszty. Tym co może je jednak zwiększyć jest konieczność pokrycia większej powierzchni przy pomocy dachu. Warto też zastanowić się nad swoją przyszłością, ponieważ dodatkowa rozbudowa domu parterowego jest znacząco utrudniona.

Dom piętrowy

Jeśli zakupiliśmy działkę o mniejszej powierzchni to dobrym wyborem może się okazać postawienie domu piętrowego. Ten rodzaj domu wymaga solidnych fundamentów oraz rozsądnego korzystania z dostępnej powierzchni. Pokrycie go dachem kosztuje jednak znacząco mniej niż w przypadku domu parterowego. Ułatwienie przychodzi także w przypadku dobrego docieplenia domu. Z pewnością łatwiej też jest rozbudować go o kolejne pomieszczenia – o ile wielkość działki na to pozwala.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego rodzaju domu jest bardzo ważny. Będzie w końcu służyć nam przez bardzo długi czas. Warto więc spojrzeć na poszczególne wady i zalety różnych rozwiązań oraz wybrać to, które najbardziej nam odpowiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.