Twój-Portal

portal dla Ciebie

Jak efektywnie palić w piecu?

Długość: 1 min

Temat zanieczyszczenia powietrza spowodowanym nieodpowiednim paleniem w piecu jest niestety wciąż aktualny. Warto więc zastanowić się jak poprawnie ogrzewać swój dom podczas sezonu grzewczego.

Korzystanie z przestarzałych pieców kaflowych jest przede wszystkim szkodliwe zarówno dla środowiska jak i nas samych. Naraża nas też na dodatkowe koszty, które długoterminowo mogą znacząco uszczuplić nasz portfel. Wymiana pieca na bardziej nowoczesny jest więc dobrą inwestycją na przyszłość.

Może ekogroszek?

Przy wyborze nowego kotła warto kierować się nie tylko rodzajem kotła lecz także paliwem, które umożliwi ogrzanie domu. Ekogroszek składa się przede wszystkim z węgla o obniżonej zawartości wody oraz siarki. Stosowanie tego paliwa pozwala na ograniczenie uwalniania dwutlenku węgla do atmosfery. Pomimo wyższej ceny w stosunku do zwykłego węgla paliwo to charakteryzuje się większą wydajnością. Powoduje to jego wyższą opłacalność od tradycyjnych paliw. Dzięki coraz większej popularności na rynku paliw jego cena stopniowo maleje.

Efektywne palenie w piecu

Podczas palenia w piecu bardzo ważna jest też technika palenia. Odpowiednio dobrana technika potrafi zachować wiele pieniędzy na inne wydatki. Najważniejszą zasadą poprawnego palenia w piecu jest rozpalanie go tylko raz dziennie. Najwięcej paliwa tracimy na samym procesie rozpalania. Warto więc co jakiś czas dorzucać nieco paliwa do pieca kontrolując przy tym jego temperaturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.