Twój-Portal

portal dla Ciebie

Czy pies może jeść „po ludzku”?

Długość: 1 min

Pies w domu to ogromna odpowiedzialność. Wyzwaniem jest nawet samo karmienie, ponieważ trzeba dowiedzieć się co można mu podać, a co może być dla niego szkodliwe. Przez lata przyzwyczailiśmy się, że psy – podobnie do człowieka – są wszystkożerne. Są jednak produkty, które narazić je na nieprzyjemności. W tym artykule postanowiliśmy wyjaśnić te kwestie.

Warzywa

Psy wykorzystują wszystko co „zielone” do ułatwienia trawienia pokarmów. Istnieją jednak takie warzywa, które mogą zaszkodzić naszemu pupilowi. Jednym z nich jest cebula. Jej surowa wersja wydziela zapachy, które skutecznie odstraszają wszystkie psy jednak po odpowiedniej obróbce zapachy te mogą zniknąć. Nie znikają wtedy za to substancje szkodliwe dla pupila. Cebula powoduje u psów, wymioty, biegunkę, a nawet problemy z wątrobą. Podobne działanie do cebuli ma także czosnek.

Owoce

W świecie psów istnieje niestety sporo „zakazanych owoców”. Owoce są często bardzo trudne do strawienia przez układ trawienny naszego psa. Szkodliwe dla psów są przede wszystkim winogrona oraz rodzynki. Oprócz biegunki taka dieta może również powodować osłabienie, a nawet drgawki. Warto więc zastanowić się przed podaniem mu owocu.

Czym zatem powinno się karmić?

Nie wszystkie produkty spożywane przez człowieka są szkodliwe dla naszych pupili. Warto jednak postawić na sprawdzone i specjalnie przygotowane karmy pod potrzeby psiego organizmu. Pupil z pewnością Ci podziękuję za zaserwowane przysmaki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.