Twój-Portal

portal dla Ciebie

Chcesz ogrodzić dom? Zalety ogrodzenia panelowego.

Długość: 2 min

Ogrodzenie ogrodu, czy niewielkiego ogródka warzywnego spełnia nie tylko walory estetyczne, ale także praktyczne. Poza tym ogród można wydzielić nie tylko na prywatnej posesji, ale także w firmie czy na terenie użyteczności publicznej. Jak ogrodzić takie miejsca?

Ogrodzenie panelowe to doskonałe rozwiązanie do ogrodzenia małych lub dużych powierzchni. Są niedrogie, szybkie w montażu i trwałe. Czym są ogrodzenia panelowe? Składają się z paneli stalowych – drutów o grubości od 4 mm do 8 mm, stalowych słupków, zacisków oraz na zamówienie fundamentu. Mają od około 1 metra do 2,5 metra wysokości. Ich ażurowa konstrukcja pozwala wyeksponować dowolny budynek czy roślinność za ogrodzeniem. Dlatego ogrodzenia panelowe pokażą urokliwą roślinność przydomowego ogrodu lub bujnego parku miejskiego i skutecznie ochronią okolicę.

Ogrody wewnętrzne – domowe lub biznesowe

Ogrodzenie panelowe to najczęściej stosowane rozwiązanie do ogrodzenia domów. Świetnie nadają się również do ogrodzenia małych ogródków warzywnych, a także nieco większych przydomowych ogródków o niezwykłej specyfice. Ogród warzywny można zabezpieczyć płotem panelowym o wysokości 1 metra bez fundamentu. Dzięki niemu zwierzaki np. psy nie zniszczą upraw warzyw.
Większy teren, taki jak ogród firmowy, boisko sportowe, teren wojskowy czy gospodarstwo rolne, można ogrodzić wysokim płotem panelowym np. 2,5 metra i wzmocniony fundamentem. Fundament prefabrykowany lub wylewka wzmocni ogrodzenie, szczególnie na terenach podmokłych, lub zapobiegnie przechodzeniu lub podkopywaniu zwierząt leśnych.

Tereny użyteczności publicznej – parki

Na terenie parku można tworzyć ogrody, np. piękny park różany w większym parku miejskim. Do wydzielenia takiej przestrzeni warto zastosować ogrodzenie panelowe. Nie ograniczy widoczności pięknych kwiatów, wyeksponuje najlepsze rozwiązania aranżacyjne, a jednocześnie ochroni delikatne róże, np. przeciwko dzikom, jeleniom i innym zwierzętom, które mogłyby zniszczyć piękny ogród.
Ogrodzenia panelowe to doskonałe rozwiązanie pod względem optymalizacji kosztów w stosunku do dużej powierzchni ogrodzenia. To jedno z tańszych rozwiązań na rynku, które pozwala w szybki i estetyczny sposób ogrodzić duże powierzchnie. Te wykonane z kamienia lub drewna są droższe i nie będą w tak piękny sposób eksponować niekonwencjonalnych aranżacji.

Ogrodzenia panelowe – wytrzymałość i trwałość

Wykonane są ze stali ocynkowanej. Stal jest odporna na czynniki mechaniczne, atmosferyczne i chemiczne. Dodatkowym wzmocnieniem jest malowanie proszkowe. Nie tylko nadaje elementom stalowym idealnie gładką konstrukcję, ale także wzmacnia ochronę całego ogrodzenia przed czynnikami środowiskowymi.
Ogrodzenia panelowe doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju ogrodach przydomowych i publicznych. Stanowią optymalne rozwiązanie finansowe i techniczne. Dodatkowo prezentują piękne aranżacje ogrodowe, które mimo mocnego metalowego ogrodzenia zachwycą przechodniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.