Twój-Portal

portal dla Ciebie

Jak znaleźć pracę? Kilka praktycznych porad.

Długość: 2 min

Szukanie pracy często może okazać się sporym wyzwaniem. Ważne jest aby dobrze przemyśleć swoje następne miejsce pracy – niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę na rynku pracy czy może masz już pewne doświadczenie zawodowe. Aby osiągnąć sukces przydatna jest znajomość zasad rządzących rynkiem pracy oraz sposobów szukania wymarzonej roboty. W tym materiale przedstawimy kilka skutecznych zasad, które pozwolą na znaczne zwiększenie Twoich szans na rynku pracy.

Stwórz dobry życiorys pracy(CV)

Curriculum Vitae jest absolutnie podstawowym narzędziem do szukania pracy. Bez życiorysu pracy Twoja wymarzona firma nawet nie będzie brała pod uwagę Twojej kandydatury. Bardzo ważna w tym przypadku jest staranność wykonania. Oprócz tego warto zadbać o oryginalność – tak aby rekruter dobrze zapamiętał Twoje CV.

Użyj technologii

W dzisiejszych czasach niezwykle trudno przychodzi nam szukanie pracy bez pomocy narzędzi takich jak internet czy telefon. Dobrym pomysłem jest pisanie maili do potencjalnych pracodawców. Warto też stworzyć dobrze wyglądające profile na portalach służących do szukania pracy. Kto wie – być może pracodawca sam się do Ciebie odezwie?

Zawęź zakres potencjalnych pracodawców

Warto przemyśleć to jakie branże nas interesują oraz jakie stanowisko byłoby dla nas tym wymarzonym. Im mniej, tym często lepiej. Rekruter nie będzie brał Cię pod uwagę jeśli nie będziesz spełniać podstawowych kryteriów.

Przygotuj list motywacyjny

Po napisaniu życiorysu pracy oraz wyborze interesujących Cię stanowisk należy przygotować list motywacyjny. Jest to dopełnienie CV, które pozwala na odpowiedź na oczekiwania pracodawcy. Warto zadbać o jego oryginalność, gdyż może to pozwolić na zdobycie przewagi nad innymi kandydatami.

Nie znalazłeś pracy? Nie zrażaj się. Warto podchodzić do tego tematu z odpowiednią dozą cierpliwości. Pozwoli to na uniknięcie niechcianej pracy.

Życzymy Ci powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Michał Stasik © Wszelkie prawa zastrzeżone.